هدایت به بالای صفحه

خارق | اخبار فناوری

تازه ترین خبرهای ایران و جهان در حوزه فناوری

نسخه آزمایشی سرویس Project xCloud در یازده کشور جدید اروپایی منتشر می‌شود

  • ۳۱
نسخه آزمایشی سرویس Project xCloud در یازده کشور جدید اروپایی منتشر می‌شود

مایکروسافت  اعلام کرد که نسخه آزمایشی سرویس استریم Project xCloud به‌زودی در یازده کشور اروپایی جدید از جمله آلمان و فرانسه در دسترس قرار خواهد گرفت.

مدتی است که غول‌های صنعت تکنولوژی به‌ فکر ایجاد انقلابی جدید در زمینه بازی‌های ویدیویی و نحوه تجربه آنها هستند؛ انقلابی که قرار است روش سنتی و رایج را کنار زده و بازی‌ها را از طریق استریم و پردازش ابری در اختیار مخاطب قرار دهد. در این زمینه شاهد تلاش‌های زیادی نیز بوده‌ایم که اغلب آنها با شکست مواجه و پس از مدتی از یادها فراموش شده‌اند. یکی از جدیدترین و شاید امیدوارانه‌ترین حرکات صورت گرفته شده در این زمینه، سرویس گیمینگ گوگل تحت عنوان استیدیا بوده است که پس از سروصدای فراوان بازهم نتوانست آنطور که انتظار می‌رفت موفق ظاهر شده و کنسول‌ها و راه و روش فعلی را به چالش بکشد. شاید یکی از دلایل مهم و کلیدی در محبوب نبودن این روش و سرویس، نیاز مبرم به یک اینترنت با سرعت بسیار بالا برای پردازش همزمان بازی‌ها است که متاسفانه فعلا مردم کشورهای زیادی از این نعمت برخوردار نیستند.

داستان مایکروسافت و صنعت بازی‌های ویدیویی با گوگل اما تفاوت‌های زیادی دارد که باعث می‌شود، بتوان به موفقیت سرویس Project xCloud امید زیادی پیدا کرد. گوگل علی‌رغم اینکه از نظر پردازش ابری قدرت بالایی دارد، اما از طرفی از تجربه بالای مایکروسافت در این صنعت و مهم‌تر از آن، پشتیبانی ناشران و بازی‌سازهای بزرگ بی‌بهره بوده است.

حال اما در جدیدترین اخبار بازی، پس از اینکه چندی پیش مایکروسافت امکا